Jak zwiększyć sprzedaż, używając Allegro Ads?

Medintech to specjalistyczny sklep online z zaopatrzeniem medycznym dla placówek ochrony zdrowia. Asortyment sklepu obejmuje m.in. artykuły jednorazowego użytku dla przychodni, profesjonalną odzież ochronną czy różnego rodzaju produkty dentystyczne. 

W sierpniu 2021 firma medyczna nawiązała współpracę z Sixteractive, powierzając nam obsługę oraz optymalizację prowadzonej kampanii Allegro Ads. Właściciel sam postanowił ją uruchomić, jednak wyniki nie były dla niego satysfakcjonujące. Po dokonaniu audytu, rozpoczęliśmy prace wdrożeniowe, których przebieg i rezultaty opisujemy poniżej.

Cele działań

  • wypromowanie sklepu na platformie Allegro
  • pozyskanie większej liczby konsumentów
  • ujednolicenie ofert oraz zadbanie o estetykę i spójność prezentowanych towarów

Realizacja

Pierwszym podjętym przez nas krokiem było wstrzymanie dotychczasowych reklam prowadzonych przez Klienta. Zatrzymaliśmy je w celu otrzymania uprawnień do utworzenia i skonfigurowania własnych kampanii. 

Na następnym etapie podjęliśmy się przeprowadzenia generalnego przeglądu ofert Klienta. Po konsultacji, zmodyfikowaliśmy je tak, aby miały jak najwięcej istotnych treści oraz zadbaliśmy o estetykę wystawianych aukcji. Poddaliśmy edycji zarówno teksty, jak i zdjęcia oraz grafiki widniejące w ogłoszeniach. Postawiliśmy na spójność i czytelność, aby przy dalszej promocji konsumenci trafiali na w pełni profesjonalne ogłoszenia. 

Przy optymalizacji ogłoszeń, zwróciliśmy także uwagę na odpowiednie użycie kluczowych fraz, które mają wpływ na pozycjonowanie ogłoszeń. Wprowadziliśmy kilka dodatkowych opcji oraz stale dbaliśmy o kontakt z kupującymi. 

Po pierwszych tygodniach działania kampanii, odbyliśmy z Klientem rozmowę dotyczącą dotychczas prowadzonych działań oraz dalszej strategii. Na podstawie zebranych informacji oraz przeprowadzonych analiz przybliżyliśmy Klientowi realny wpływ naszych działań na marketing firmy. Wykresy oraz statystyki, jakie otrzymaliśmy, znajdują się poniżej. 

Rezultaty

Statystyki, jakie osiągał nasz Klient w okresie od połowy sierpnia 2021 do końca października 2021 prezentują się w następujący sposób:

  • ilość kliknięć w reklamę – 1 216
  • ilość wyświetleń reklamy – 189 806
  • CTR/współczynnik klikalności  – 0,64%
  • średnie CPC – 1,13 zł
  • koszt – 1 377,04 zł
  • zwrot z inwestycji – 4,88 zł
  • wartość sprzedaży – 6 718,34 zł

Po 14 tygodniach współpracy wyniki prezentują się następująco:

wzrost wskaźnika ilości kliknięć w reklamę
Ilość kliknięć w reklamę – 66 345
wzrost wskaźnika ilości wyświetleń reklamy
Ilość wyświetleń reklamy – 1 129 974
wzrost współczynnika klikalności
CTR/współczynnik klikalności – 2,46%
spadek średniego CPC
średnie CPC- 0,60 zł
wzrost kosztu
koszt – 16 650,45 zł
wzrost zwrotu z inwestycji
zwrot z inwestycji – 12,87 zł
wzrost wartości sprzedaży
wartość sprzedaży – 214 265,63 zł

Podsumowanie

Współpraca Medintechu oraz Sixteractive w zakresie zwiększenia sprzedaży za pomocą reklamy Allegro Ads jest dowodem na to, że odpowiednia optymalizacja oraz prawidłowo wdrożona strategia mogą prowadzić do osiągnięcia bardzo satysfakcjonujących wyników. Warto przy tym pamiętać, że nie jest to zasługa jednostronna. Współpraca agencji z właścicielem firmy polega na obustronnym zaangażowaniu, tylko wtedy jest najbardziej efektywna.

Scroll to Top