Allegro Ads – na czym polega i dlaczego warto uruchomić reklamy na Allegro?

Reklamy Allegro Ads - Blog Sixteractive

Od lat Allegro nie ma sobie równych wśród platform sprzedażowych w Polsce. Być może przekonałeś się o tym z perspektywy kupującego. Najwyższy czas, abyś poznał potencjał Allegro również jako sprzedawca. Zakładasz konto na polskim marketplace? Kolejny krok wykonaj w kierunku zwiększenia sprzedaży i wyróżnienia się na tle tysięcy sprzedawców. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi Allegro Ads, czyli narzędzie do reklamowania ofert na platformie sprzedażowej. W tym artykule podpowiadamy, dlaczego warto je wdrożyć i co można zyskać dzięki płatnym reklamom na Allegro.

Poznaj Allegro Ads i dotrzyj do nowych klientów

Istniejący od ponad dwóch dekad marketplace na przestrzeni lat zyskał ogromne zaufanie wśród sprzedawców i kupujących – zarówno w Polsce jak i na ponad 20 zagranicznych rynkach. Dziś Allegro odwiedza już blisko 20 milionów użytkowników miesięcznie. 

Jeśli masz choć niewielkie doświadczenie w sprzedaży na Allegro, z pewnością zdążyłeś zauważyć, że oferowanie popularnych produktów czy usług to konieczność mierzenia się z ogromną konkurencją. Na szczęście pomarańczowy gigant umożliwia sprzedawcom korzystanie z dodatkowych narzędzi, dzięki którym mogą dotrzeć do większego grona kupujących. Mowa oczywiście o płatnych reklamach, czyli Allegro Ads. 

Allegro Ads – najważniejsze informacje

Na początek warto przypomnieć, o co chodzi z promowaniem ofert na polskiej platformie sprzedażowej. Allegro Ads to narzędzie umożliwiające reklamowanie produktów i usług na Allegro. Opcja ta została stworzona dla sprzedawców, którzy chcą dodatkowo promować swoje aukcje, wyróżnić swoją markę i zwiększyć sprzedaż na platformie Allegro. Co ważne, odpowiednio opracowane kampanie Allegro Ads nie trafią do przypadkowych osób, ale do konkretnej grupy docelowej, która może być najbardziej zainteresowana Twoimi ofertami. 

Promowane oferty mogą wyświetlać się w najbardziej widocznych miejscach na platformie – w wynikach wyszukiwania bądź na stronie głównej Allegro. Ponadto reklamy aukcji mogą pojawić się już na szczycie wyników wyszukiwania Google. Możesz być pewny, że Twoje aukcje zobaczą zarówno odwiedzający stronę internetową, jak i użytkownicy aplikacji mobilnej Allegro. Brzmi zachęcająco? Sprawdź, jakie masz możliwości  jakie reklamy możesz wdrożyć na swoim koncie Allegro.

Rodzaje kampanii Allegro Ads

Jako sprzedawca, masz do wyboru kilka opcji reklam w ramach Allegro Ads. Każda z nich znajdzie zastosowanie do promowania różnych aukcji i docierania do różnych odbiorców. Łączy je jedno – pomogą Ci wyróżnić się w gąszczu ofert i zwiększą prawdopodobieństwo trafienia do nowych klientów. Oto główne rodzaje reklam w ramach Allegro Ads:

Oferta sponsorowana

Najpopularniejszy rodzaj promowania na Allegro. Kiedy użytkownik wpisze konkretną frazę w wyszukiwarkę, Twój produkt lub usługa wyświetli się jako jeden z pierwszych wyników. Ponadto odbiorcy mogą trafić na Twoją reklamę w innych miejscach na stronie – nieco niżej, pomiędzy pozostałymi wynikami, a także z lewej strony obok wyników wyszukiwania. Dzięki lepszej widoczności zyskasz szansę na dotarcie do większej liczby odbiorców , a w efekcie – wzrost sprzedaży. Więcej na temat promowania ofert na Allegro pisaliśmy tutaj.

Reklama graficzna

Reklama w formie baneru będzie widoczna nad wynikami wyszukiwania, aby skutecznie przyciągnąć wzrok kupujących. Grafiki pojawią się w odpowiedzi na frazy, kategorie i podkategorie, które wyszukują użytkownicy. Reklama graficzna Allegro Ads to świetny sposób na zwiększenie świadomości marki i wyróżnienie wybranych „perełek” z Twojej oferty. Atrakcyjne banery mogą zawierać spersonalizowane treści, takie jak logo, nazwa marki, chwytliwe hasło reklamowe, informację o promocjach lub unikalnych cechach Twojej oferty.

Sieć reklamowa

Reklama Allegro nawet poza platformą? To możliwe dzięki rozszerzeniu nazwanym siecią reklamową. Użytkownicy, którzy przeglądali Twoje produkty na Allegro, ale nie dokończyli zakupu, ponownie zobaczą je np. na Facebooku. Ponadto reklamy Twoich ofert wyświetlą się osobom, które w ostatnim czasie przeglądały podobne produkty. Dzięki sieci reklamowej możesz przekształcić użytkowników social mediów w swoich klientów.

Allegro Ads – czy warto? Poznaj zalety reklam na Allegro

Wiemy już, jakie są dostępne opcje reklamowania w ramach Allegro Ads. Przyjrzyjmy się zatem korzyściom, jakie płyną z inwestowania w płatne reklamy na Allegro. 

Trafiasz do konkretnych odbiorców

Allegro Ads oferuje narzędzia do precyzyjnego targetowania reklam. Oznacza to, że wyróżnione oferty czy banery dotrą do określonej grupy odbiorców – użytkowników, którzy mogą być najbardziej zainteresowani daną usługą czy produktem. Narzędzie umożliwia wybór demografii, zainteresowań, zachowań zakupowych i wielu innych czynników, które pozwolą dopasować reklamy do konkretnych osób.

Płacisz za kliknięcia i wyświetlenia

Z pewnością jednak zadajesz sobie pytania: czy warto płacić za reklamy na Allegro? I ile to właściwie kosztuje? Allegro Ads oferuje elastyczne opcje budżetowe, dzięki czemu możesz dostosować wydatki reklamowe do swoich możliwości i strategii biznesowej.

Koszt reklam na Allegro zależy głównie od modelu płatności, który wybierzesz. Możesz skorzystać z modelu CPC (Cost Per Click), co oznacza, że płacisz za każde kliknięcie w Twoją reklamę, lub modelu CPM (Cost Per Mille), gdzie płacisz za wyświetlenia Twojej reklamy. Uwaga! Zastosowanie reklamy graficznej wymaga nieco doświadczenia i wiedzy, ponieważ wyświetlenie baneru nie zawsze oznacza realne kliknięcie w ofertę.

Jaki budżet przeznaczyć na Allegro Ads? W przypadku ofert sponsorowanych stawki rozpoczynają się już od 0,10 zł za kliknięcie, a budżet dzienny zależy m.in. od miejsca emisji reklamy. Z kolei reklama graficzna to koszt min. 9 zł za 1000 wyświetleń. Ostateczny koszt kliknięcia lub wyświetlenia zależy m.in. od konkurencyjności danego słowa kluczowego czy kategorii produktowej.

Analizujesz wyniki i zarządzasz kampaniami

Allegro Ads dostarcza rozmaite narzędzia analityczne, które umożliwiają monitorowanie skuteczności kampanii reklamowych. Możesz śledzić kluczowe wskaźniki, takie jak liczba wyświetleń, kliknięć, konwersji i ROI, aby ocenić efektywność reklam i na bieżąco dostosowywać swoje działania. To pozwala na optymalizację kampanii i osiąganie jeszcze lepszych wyników.

Chcę rozpocząć reklamę na Allegro. Co dalej?

Przed rozpoczęciem kampanii na Allegro Ads koniecznie zastanów się nad celami reklamowymi, które chcesz osiągnąć. Zależy Ci na zwiększeniu świadomość marki, dotarciu do nowych klientów, wzrostach sprzedaży, a może promowaniu konkretnych produktów? Dopiero po opracowaniu strategii możesz przystąpić do planowania budżetu i wyboru odpowiedniej kampanii.

Przygotuj się na wdrożenie Allegro Ads

Jeśli Twoim celem jest wzrost sprzedaży, musisz pamiętać, że samo wyróżnienie aukcji nie gwarantuje zwiększenia konwersji. Dlaczego? Nawet najbardziej atrakcyjny baner i imponująca liczba wyróżnień nie wpłynie na sprzedaż, jeśli reklamy będą dziełem przypadku. Do rozpoczęcia działań w Allegro Ads należy odpowiednio się przygotować, aby uniknąć przepalenia budżetu. 

Pod uwagę należy wziąć wiele czynników takich jak sezonowość, działania konkurencji czy preferencje grupy docelowej. Bez analizy tych elementów Twoje reklamy mogą okazać się nieskuteczne. 

Po pierwsze, decydując się na Allegro Ads, sprawdź, czy Twoje oferty na Allegro są dobrze przygotowane i dopięte na ostatni guzik. Zweryfikuj ich zgodność z Regulaminem Allegro i oceń ich atrakcyjność na tle konkurencji. Pamiętaj, że w wielu branżach to nadal cena odgrywa kluczową rolę w podjęciu decyzji zakupowej. Jeśli ceny nie będą dostosowane do jakości, konkurencji i oczekiwań klientów, możesz spotkać się z porzuconymi koszykami zakupowymi. 

Wielkość banerów i liczba promowanych ofert nie zastąpi profesjonalnej obsługi klienta. Klienci oczekują szybkiej odpowiedzi na pytania, liczą na pomoc w rozwiązywaniu problemów i pozytywnych doświadczeń podczas zakupów. Niezależnie od wyróżnienia aukcji, negatywne doświadczenia zakupowe mogą zniechęcić klientów i ograniczyć powtarzalność zakupów.

Rozpocznij reklamy Allegro Ads z Sixteractive

Jeśli dotychczasowe kampanie na Allegro Ads nie przyniosły oczekiwanych efektów, albo obawiasz się postawienia pierwszych kroków w systemie płatnych reklam, możesz oddać to w ręce specjalistów. Doskonale wiemy o tym, że nieraz o sukcesie decyduje doświadczenie i wiedza. Nie wiesz, na jaką kampanię postawić? Które oferty promować w Allegro Ads? Jaki budżet przeznaczyć na reklamy? Jako Certyfikowany Partner Allegro przeprowadzimy Cię przez cały proces tworzenia kampanii i przeniesiemy Twoje oferty na pierwsze miejsca wyników wyszukiwania. O tym, że warto rozpocząć prowadzenie kampanii z Sixteractive, świadczą wyniki naszych Klientów

Allegro Ads to ogromny potencjał dla wielu branż. Nie zostawaj w tyle za konkurencją i wyróżnij swoje oferty na Allegro.