Jak przeprowadzić kampanię Google Ads? – co to jest i jakie rodzaje kampanii będą pasować do Twojej firmy?

Chcesz dotrzeć do nowych klientów za pomocą kampanii Google Ads? Zanim zaczniesz, poznaj specyfikę funkcjonowania systemu płatnych reklam Google. W tym artykule dowiesz się, jakie rodzaje kampanii będą dla Ciebie odpowiednie oraz jak dobierać słowa kluczowe do tworzonych treści reklamowych. Przedstawiamy Ci najważniejsze fakty, dzięki którym będziesz mógł usprawnić swoje działania marketingowe.

Czym jest Google Ads i jak działa?

Google Ads to system, który umożliwia przeprowadzenie płatnych reklam w Google, czyli najpopularniejszym przedsiębiorstwie informatycznym na naszym rynku. Dawniej funkcjonował pod nazwą Google AdWords lub Google AdWords Express.

System ten wyświetla reklamę nad lub pod wynikami organicznymi podczas używania wyszukiwarki internetowej. Miejsce jej pojawiania jest uzależnione od jakości prezentowanej reklamy. Im jest lepsza, tym bardziej wyróżni się na tle konkurencji. Czytając dalej, dowiesz się, co poprawia jakość reklamy w kampanii Google Ads.

Dla kogo jest kampania Google Ads?

Kampanie Google Ads spełnią oczekiwania twórców i przedsiębiorców działających w Internecie, ponieważ powstały właśnie z myślą o nich. Jeżeli Twoi stali oraz potencjalni klienci docierają do Twojej platformy w wirtualnym świecie, kampanie Google Ads zwiększą Twoją sprzedaż online oraz pomogą trafić do szerszego grona zainteresowanych odbiorców. 

Za pomocą narzędzia Google, Twoje reklamy będą wyświetlać się w miejscach oraz na stronach, które najczęściej widzą Twoi potencjalni klienci. Przy odpowiednim użyciu słów kluczowych oraz odpowiednio przygotowanej reklamie, Twoje oferty wyświetlają się zainteresowanym odbiorcom w momencie, gdy danej rzeczy potrzebują.

Dlaczego warto wybrać Google Ads?

Wyszukiwarka Google stanowi najpopularniejszy serwis tego typu wśród użytkowników w Polsce. Posługuje się nią ponad 90% odbiorców. Korzystając z reklamy Google Ads, mamy możliwość promowania swojej twórczości również na innych lubianych serwisach, w tym platformie YouTube. Dodatkowo możemy podpiąć naszą kampanię reklamową pod narzędzie Google Analytics. 

Dbając o to, aby kampanie były dopracowane i efektywne, zapewniamy im praktycznie natychmiastową widoczność w Internecie. Narzędzie Google Ads wyświetla nasze działania już następnego dnia od rozpoczęcia kampanii. Dzięki temu rezultaty są widoczne w tempie ekspresowym, co zadowala niejednego klienta.

Jeżeli zdecydujesz się na przeprowadzenie kampanii Google Ads z nami, przygotuj się na realne zwiększenie swojej sprzedaży. A to nie wszystko! Poniżej znajdziesz kilka korzyści, o których warto wiedzieć:

 • Wyróżnisz się na tle konkurencji – Twoja oferta szybciej może docierać do potencjalnych klientów, dzięki dobrze przeprowadzonej optymalizacji
 • Przyciągniesz nowych klientów – zdobądź zainteresowanie klientów, dzięki swojej reklamie. Ku Twojemu zdziwieniu – możesz przyciągnąć uwagę nawet tych, którzy szukali całkowicie innych ofert
 • Otrzymasz reklamę na wysokim poziomie – Twoje reklamy będą jakościowe, a działania marketingowe, które dla Ciebie przeprowadzimy, przyniosą oczekiwane rezultaty szybciej, niż myślisz

Jak wygląda tworzenie kampanii?

Zanim przystąpimy do tworzenia kampanii Google Ads, warto przyjrzeć się i przeanalizować potrzeby prowadzonej firmy, oczekiwania, postawione cele oraz docelową grupę odbiorców. 

Na tej podstawie dużo łatwiej jest dobrać trafny środek przekazu, który wykorzystamy w działaniach marketingowych. Obranie odpowiedniego sposobu realizacji kampanii ma znaczenie, ponieważ w następnym kroku wybieramy, jaki rodzaj kampanii Google Ads chcemy realizować. 

W zależności od wybranej strategii musimy dopasować dalsze działania. Niektóre kampanie wymagają stworzenia adekwatnej grafiki produktowej, dokładnego opisania produktu lub usługi czy też uzupełnienia najbardziej znaczących informacji o prowadzonej działalności. 

Kluczem do stworzenia efektywnej reklamy jest jej odpowiednia optymalizacja, dokładność wykonania na poszczególnych etapach oraz dopasowanie jej do specyfiki i potrzeb danej marki. Jako firma zajmująca się działaniem marketingowym na wysokim poziomie pomożemy Ci w promocji Twojej firmy. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą usług.

Jakie są rodzaje kampanii Google Ads?

 • Kampanie w wyszukiwarce 
  Wyróżnij się wśród miliarda wyszukiwań dziennie. Dzięki tej kampanii, Twoja marka będzie wyświetlać się użytkownikom częściej oraz w bardziej widocznych dla nich miejscach. Przy przeprowadzaniu tej kampanii możesz wybrać swój cel, a będziesz płacić jedynie za kliknięcia w nią.  
 • Kampanie produktowe 
  Kampania stworzona z myślą o sprzedaży konkretnych produktów. Za jej pomocą, Twoje aukcje wraz z zdjęciem, ceną i nazwą sklepu będą wyświetlać się na samej górze wyników wyszukiwarki, dzięki czemu przyciągną nie tylko wzrok, ale i zainteresowanie odbiorców. 
 • Kampanie w sieci reklamowej (display) 
  Takie reklamy sprawdzą się w Twojej firmie, jeżeli Twoi potencjalni odbiorcy przeglądają strony internetowe, korzystają z platformy YouTube, Gmail lub innych aplikacji mobilnych. Dzięki sieci reklamowej, jesteś w stanie objąć wiele witryn oraz portali informacyjnych, tym samym zapewniając sobie widoczność w wielu miejscach naraz. 
 • Kampanie wideo 
  Jeśli Twoi potencjalni klienci oglądają filmy na platformie YouTube, ta kampania może spełnić Twoje oczekiwania. Reklamy wideo korzystnie wpływają na budowanie świadomości marki.
 • Kampanie promujące aplikacje 
  Jest to kampania skierowana do posiadaczy aplikacji na iOS lub Androida. Pozwala na promocję aplikacji na wielu portalach, w tym YouTube, Google, czy Google Play.

Jakie współczynniki kampanii Google Ads grają istotną rolę?

 • Kliknięcia – Im kliknięć odbiorców w wyświetlaną reklamę jest więcej, tym jest ona trafniejsza i bardziej jakościowa. Efektywność oraz atrakcyjność kampanii są określane na podstawie liczby kliknięć użytkowników w reklamę (w celu przejścia na witrynę sklepu lub firmy).
 • CTR (współczynnik klikalności) – Jest to narzędzie, które pozwala na monitorowanie liczby odwiedzin witryny za pomocą reklamy. Dzięki CTR mamy stały wgląd do statystyk.
 • Średni CPC (koszt kliknięcia) – Jest to kwota należna za kliknięcie użytkownika w reklamę ustalana na podstawie rzeczywistego CPC. Kliknięcia mogą mieć jednak różną wartość, dlatego dane takie jak ilość interakcji użytkowników oraz koszt każdego działania pozwala wyciągnąć z tego średnią. 
 • Konwersje – Konwersje składają się nie tylko z kliknięć użytkowników w reklamę, ale również z podjętych przez nich działań cennych dla firmy. Mowa tu na przykład o dokonaniu zakupu. Narzędzie Google Ads pozwala na nadzorowanie liczby konwersji. 
 • Współczynnik konwersji – Jest to liczba konwersji podzielona przez wszystkie interakcje związane z reklamą. Prowadząc kampanie Google Ads mamy wgląd na procentową wartość, która wskazuje, jaką część wszystkich działań stanowią czynności klientów niosące zysk dla firmy.

Jakie narzędzia są przydatne przy prowadzeniu kampanii Google Ads?

 • Google Analytics 

Internetowe narzędzie, dzięki któremu mamy dokładny wgląd na to, co dzieje się na naszej stronie. Google Analytics analizuje oraz zbiera obszerne informacje na temat użytkowników odwiedzających witrynę, w tym wyróżnia tą część, która trafiła na stronę za pomocą reklamy. 

Google Analytics tworzy czytelne wykresy oraz zestawienia statystyk, co pozwala właścicielowi marki na zdobycie rzetelnej wiedzy dotyczącej ruchu na jego stronie. Jest to nieoceniona pomoc przy prowadzeniu stron internetowych oraz działań marketingowych. 

 • Google Tag Manager

Google Tag Manager (GTM) to system, który pozwala w łatwy sposób zarządzać tagami (skryptami) oraz sprawnie je dodawać, modyfikować czy usuwać. Dzięki temu narzędziu, można prosto z jednego miejsca gospodarować wszystkimi tagami potrzebnymi do analizy witryny. 

Pora, aby działać!

Odpowiednia kampania Google Ads rozwinie Twój biznes, zwiększy sprzedaż oraz przyciągnie nowych potencjalnych klientów, więc dlaczego nie zacząć sprzedawać już dziś? 

Aby przeprowadzić skuteczną kampanie, warto znać oraz rozumieć potrzeby klientów i aktualnego rynku. Niektórzy decydują się na samodzielnie przeanalizowanie oraz przeprowadzenie działań marketingowych. Przy tworzeniu i zarządzaniu kampanią Google Ads pomocne jest jednak doświadczenie, znajomość schematów, odpowiedni dobór słów kluczowych oraz sprawdzony sposób dotarcia do grupy docelowej.

To wszystko zapewni Twojej firmie kompleksowa usługa naszej agencji marketingowej. Dowiedz się więcej o kampaniach Google Ads, jakie możemy przeprowadzić dla Twojej działalności.

Scroll to Top